احتمال تجدید نظر در ممنوعیت واردات خودرو مطرح شد!

احتمال تجدید نظر در ممنوعیت واردات خودرو مطرح شد!

مهر / یک مقام مسئول از احتمال تجدید نظر در ممنوعیت واردات خودرو خبر داد و گفت: این عمل برای زمان اندک اتخاذ شده و حتما تغییر خواهد یافت، ولی رفع ممنوعیت خودروهای هیبریدی در اولویت قرار دارد.

چندی پیش, محمدرضا تابش, نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار خبرگذاری مهر, ضمن بیان اینکه ورود خودروهای هیبریدی به ناوگان حمل و نقل شهری, امری ضروری است, گفت : تصمیم ممنوعیت واردات خودرو, برای عبور از شرایط حاد و سخت اقتصادی اتخاذ شده است و پس از بحران بوجود آمده, تجدید نظرهایی در آن صورت میگیرد.

در ماشین سنتر بخوانید : مکاتبه نگین خودرو با بانک مرکزی ایران

وی با اشاره به اینکه در شرایط حاد و سخت اقتصادی قرار داریم، گفت: مشکلات حاد و اساسی که جدای از تحریم‌ها در عرصه اقتصادی در حال حاضر وجود دارد، بحث نقدینگی کارآمدی سیستم مدیریتی بانکها است که باید تلاش شود این نقدینگی سرگردان، به سمت تولید برود تا ما شاهد اتفاقات مثبتی در این بخش باشیم.
این نماینده مجلس افزود: یکی از مولفه‌های اساسی کاهش ترافیک و آلودگی‌ها در کلانشهرها، استفاده از کم هزینه ‌ترین، سالم ‌ترین و راحت‌ ترین وسایل نقلیه است که در این راستا، خودروهای هیبریدی می تواند در این زمینه کمک بسزایی به کاهش آلایندگی های زیست محیطی و آلودگی هوای کلان شهرها کند؛ اما باید اولویت برای مصارف ارزی کشور قائل شد.
وی با بیان اینکه رفع ممنوعیت واردات خودروهای هیبریدی در اولویت است، ادامه داد: با نظام تعرفه‌ای، می‌توان کیفیت خودرو های داخلی را افزایش داد و شاهد ایجاد رقابت سالم و شفاف بود؛ اما شرایط اقتصادی کشور باعث شده است که تصمیم ممنوعیت واردات خودرو اتخاذ شود.

تابش با بیان اینکه ورود خودروهای هیبریدی در کنار امتیاز ویژه ای که برای ناوگان حمل و نقل شهری دارند، می‌تواند ارزش افزوده بالایی برای جامعه ایجاد کند، تاکید کرد: تصمیم ممنوعیت واردات خودرو برای شرایط حال حاضر کشور است و پس از عبور ازبحران های به وجود آمده در اقتصاد کشور در خصوص تصمیماتی که برای کوتاه مدت اتخاذ شده است، تجدید نظر صورت می‌گیرد.

تبلیغات

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.